Šis tekstas nėra profesionalūs patarimai kaip parašyti ir išleisti knygą. Nes dar nelaikau savęs kompetentingu šioje srityje. Tiesiog noriu pasidalinti savo asmenine patirtimi, kaip aš parašiau ir išleidau savo pirmąją knygą. Gali būti, kad ir jūs rasite čia sau kažką naudingo. Jeigu kažkuri dalis jus sudomins arba norite manęs kažko paklausti, prašau palikite savo klausimus komentaruose. Tokiu būdu man bus lengviau orientuotis kuriais knygos leidybos aspektais aš turėčiau smulkiau su jumis pasidalinti kituose savo įrašuose.
Taigi pradedam. Jei jūs esate rašytojas, o jūs esate rašytojas jeigu rašote, kad ir kas ten ką besakytų, mano nuomonę šiuo klausimu tvirta. Jei rašote, nesvarbu knygą ar eilėraščius, – esate rašytojas. Žinoma tam statusui užtvirtinti visi rašytojai svajoja išleisti knygą. Tame tarpe ir aš. 🙂 Šiais laikais tai nėra labai sudėtinga. Na ir pasakiau. 🙂 Jei kalbame apie elektronines knygas tai jas išleisti yra daug paprasčiau ir mažiau finansiškai skausminga, o jei kalbame apie spausdintas knygas tai popierinės, gyvos knygos išleidimas pareikalaus iš jūsų daugiau pastangų ir finansų. Tačiau pagalvojus apie tai, jog jūs po savęs paliksite nemirtingą rašytini atminimą savo vaikams ir anūkams tai padaryti tikrai yra verta.
Darbai kuriuos turėjau atlikti kol išleidau knygą:
Parašiau knygą
Pasakysiu aš jums paslaptį. Tai nėra lengva, ypač kai tai darai pirmą kartą. 🙂 Daugiau apie tai parašysiu savo kituose postuose, o dabar tiesiog trumpai jums pasakysiu, kad mano pirmosios knygos rašymo procesas nuo minties iki jos gimimo užtruko apie aštuonis metus. Kai kam gal tai trumpas laikas, o kai kam gali pasirodyti ištisa amžinybė. Nesiryžtu spręsti nes kol kas dar neturiu su kuo palyginti ir manau, kad tai priklauso nuo jūsų požiūrio kampo.
Dabar, kai pats pasižiūriu atgal, manau, jog galėjau tai padaryti daug greičiau. Tačiau juk patirtis ateina tik su laiku. Rašant, perrašant, rašant ir vėl perrašant ir taip daugybę kartų…
Manau, kad toks ilgas pirmosios knygos gimimas iš tiesų buvo mano kaip rašytojo tobulėjimo ir patirties kaupimo laikotarpis. Kas manau kiekvienam pradedančiajam rašytojui yra neišvengiama, nes juk niekas mokytas negimė. Dabar jau tvirtai žinau, jog kitos mano knygos (kurių planuoju parašyti dešimt) gims daug greičiau.
Esminis dalykas, kuris mane asmeniškai labiausiai stabdė rašymo metu buvau aš pats. Nuolatos į galvą lįsdavo įkyrios mintys ar aš gerai rašau, ar mano knygą kas nors skaitys, kokiai auditorijai ji skirta, kam aš ją iš vis rašau ir panašus mėšlas. Ir nepatikėsite, tačiau rašydamas savo pirmąją knygą „Aitvarų miestas” aš suradau atsakymus į visus savo klausimus. Surasite ir jūs. 🙂
Esu dėkingas likimui, kad tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje jis mane suvedė su senu bičiuliu Tadu, kuris neleisdavo man nuleisti rankų. Jis pirmasis vakarais prieš miegą savo vaikams skaitė mano pirmuosius rankraščius ir privertė mane patikėti, kad mano kūryba yra verta to, kad ją pamatytų ir mėgautųsi skaitytojai.
Kita kategorija žmonių, kurie man labai padėjo mano rašymo kelyje, yra Beta skaitytojai, kurie perskaitę mano knygos rankraštį išsakydavo savo nuomonę ir padėjo knygai tapti tokia kokia ji galiausiai ir yra. Šiuo metu jau visiškai tikiu savimi ir žinau, kad galiu padovanoti jums puikias istorijas.
Ir jūs tikėkite. Patikėkite, kad galite ir jums pavyks. Nebijokite ieškoti paramos ir pagalbos. Kas ieško tas randa. Vienoje labai protingoje knygoje parašyta. Tiesiog niekada nenuleiskite rankų ir kiekvieną dieną ženkite po vieną, nors mažyti žingsnį link savo svajonės.
Atlikau knygos redagavimo darbus
Čia jau kiek įdomesnis reikalas. Mokykloje gaudavau po du pažymius už rašinius. Už mintį ir už gramatiką. Tai gramatika švelniai tariant nebuvo mano arkliukas. 🙂
Tikrosios kančios prasidėjo tada, kai aš jau daugiau mažiau buvau patenkintas tuo ką parašiau. Tiesiog privalote savo kūrinį pats asmeniškai redaguoti dar bent dešimt kartų, prieš atiduodami redaktorei/iui. Skamba baisiai? Tačiau tai karti tiesa. Aš, prieš atiduodamas savo knygą redaktorei, pats asmeniškai ją redagavau keturis kartus. Ir po to kai atidaviau knygą redaktorei kartu su ja redagavau dar papildomus keturis kartus. Man vis netikdavo vienas ar kitas žodis. Vienas ar kitas sakinys. Po velnių kaip aš užsiknisau po to kai jau maniau, jog užbaigiau savo kūrinį. Oi kaip aš klydau. Kitą savo knygą, po to kai ją užbaigsiu, pats asmeniškai redaguosiu mažiausiai dešimt kartų ir tik tada atiduosiu redaktorei.
Redagavimo darbus atliekantys žmonės yra labai skirtingi kaip ir jų patirtis. Taip pat ir įkainiai skiriasi. Kiekvienas galite rasti redaktorių pagal savo kišenę. Mano redaktorės pasirinkimą įtakojo ir mano kišenės svoris. Ieškojau žmogaus pagal savo finansines galimybes.
Kitas svarbus aspektas nulėmęs mano pasirinkimą buvo tas, jog aš pats būdamas pradedančiu rašytoju nusprendžiau pasirinkti pradedančiąją redaktorę/ių. Norėjau suteikti žmogui šansą, kadangi ir pats jo tikiuosi. Ir nors gali būti jog nusamdęs redaktorę su didesne patirtimi greičiausiai būčiau sutaupęs daugiau savo laiko, (kas nėra faktas) vis tik džiaugiuosi, kad pasirinkau Vestą. Turėjau galimybę iš vidaus patekti į knygos redagavimo virtuvę. Nors kartais tas procesas mane erzino, nes norėjau kuo greičiau išleisti knygą, iš esmės šia savo patirtimi ir Vestos darbu esu labai patenkintas. O ir kur jauniems redaktoriams semtis patirties, jeigu ne su jaunais,… oi naujais rašytojais. 🙂
Taigi redaktorė galite pasirinkti pagal savo kišenę ir poreikius. Geriau apmokama redaktorė greičiausiai viską padarys greičiau, (bet nebūtinai) tačiau jums tai kainuos brangiau. Samdydami pradedantį žmogų sutaupysite ir įgausite patirties, kuri neabejoju pravers jums ateityje. Ir pradedantis žmogus labai, labai stengiasi. Bent jau mano atveju. Rinkitės redaktorių pagal rekomendacijas jeigu įmanoma. Vienas iš jūsų variantų gali būti Vesta.
Suradau iliustratorę ir užsakiau iliustracijas
Jei nusprendėte savo knygoje panaudoti iliustracijas tai nieko nelaukdami pradėkite tai daryti dar rašydami savo knygą. Kuo greičiau apsispręskite kiek ir kokių iliustracijų jums reikia ir tuoj pat pradėkite ieškoti iliustratoriaus/ės. Paveikslėlių piešimo darbai, man pačiam netikėtai, užtruko ilgiau nei tikėjausi. Kai jau iš dalies buvau patenkintas savo knyga, pradėjau ieškoti iliustratorės. Dar iki galo nežinojau kiek ir kokių iliustracijų man reikės, bet jau ieškojau.
Viskas užsitęsė ilgiau negu tikėjausi, nes beveik kiekvienos iliustracijos gimimas užsitęsė dėl trukdžių mano galvoje ir nepakankamai gerai paruoštų namų darbų. Iš pradžių turėjau savo galvoje susidėlioti kokios noriu iliustracijos, turėjau sugalvoti pozą, apgalvoti rūbus, ginklus ir dar galai žino ko. 🙂 Dėkoju Dievui, kad interneto platybėse man pavyko susitikti su Gabija, kuri mano netobulas iliustracijas tobulai papildė savo fantazijos pagalba. Jai puikiai pavyko aprengti mano knygą nuostabiais rūbais – iliustracijomis. Jos iš tiesų suteikė knygai gyvybę. Užjaučiu Gabiją nes jai buvo ganėtinai sunku dirbti su manimi. Aš sugalvodavau ir kaip sugebėdavau nupasakodavau ką reikia nupiešti, o čia bam ir nesigauna iš pirmo karto ir iš antro nesigauna. Sunku buvo man įtikti, kai pats sunkiai įsivaizdavau koks tas galutinis variantas turi būti. 🙂
Žodžiu procesas užsitęsė nuo sutartų pusantro mėnesio iki keturių. Teisybės dėlei dar turiu paminėti, kad į pradinį laiką neįsiskaičiuoja dvi papildomos iliustracijos ir Sigilai bei video filmukų kūrimas.
Jei nusprendėte savo knygą papildyti iliustracijomis užsakykite jas kol dar rašote ir redaguojate. Kuo tiksliau žinokite kiek ir ko norite. Menininkė į jūsų galvą neįlįs. Kitu atveju viskas gali užsitęsti. Ne dėl iliustratorės/iaus kaltės.
Užsakiau knygos viršelį
Kaip kiekvienas žmogus turi vardą ir pavardę taip kiekviena knyga turi savo viršelį su pavadinimu, autoriumi ir piešiniu. Iš pradžių viršelį dariausi pats. Nepatiko galutinis rezultatas. 🙂
Tada paprašiau, kad iliustratorė nupieštų viršelį ir jai bepiešiant YouTube kanale viena mano sekama knygų autorė rekomendavo internetinį puslapį, kuriame už nedidelę kainą galima įsigyti aukštos kokybės knygos viršelį. Prisipažinsiu, kad Gabijos piešto viršelio negalėjau tiesiog numesti. Patalpinau jį savo knygoje.
Pradžioje atrodęs puikus variantas pasirodė gana banguotas. Kol supratau kaip jų tas knygų viršelių gamybos procesas veikia ir kol gavau galutinį savo viršelio variantą užtruko gal kokius tris mėnesius. Tačiau tai nebuvo problema, nes knyga jau ir taip vėlavo. Žodžiu nei vienas procesas su knyga nevyko greitai ir sklandžiai. 🙂
Knygos viršelį jums gali nupiešti Lietuvos menininkai. Tačiau jų Įkainiai palyginus su užsienio siūlomais variantas yra gerokai aukštesni. Suprantu, kad visiems reikia valgyti ir turėtume palaikyti saviškius, bet kai leidi savo pirmą knygą finansiniai dalykai nėra paskutinėje vietoje. Galima rasti kokybiškų variantų netolimame užsienyje už krikščionišką kainą. Paieškokite ir tikrai rasite.
Suradau spaustuvę
Dar knyga nebuvo parašyta, bet aš jau pradėjau ieškoti spaustuvės, kuri galėtų paruošti mano knygos elektroninę versiją ir išspausdinti popierinį jos variantą. Iš pradžių sekėsi ne kaip. Spaustuvių darbuotojai užduodavo man tokius klausimus į kuriuos neturėjau atsakymų. Bandžiau juos surasti, bet sunkiai sekėsi. Kadangi knyga nebuvo pilnai parašyta ir neredaguota net neįsivaizdavau kiek tų puslapių bus. Nežinojau kokio viršelio noriu. Matinio ar ten dar kažkokio. Kokių puslapių noriu? Geltonų ar baltų? O kuo jie skiriasi iki šiol nežinau? 🙂 Žinau tik tai, kad mano knyga su baltais lapais ir tekstas joje labai gerai skaitomas. Žodžiu tamsus miškas.
Kol aš po tą mišką klaidžiojau kažkurioje net kelis kartus Facebook grupėse sublizgėjo spaustuvės Ridsales siluetas. Nutariau kreiptis į juos. Labai patiko jų bendravimas. Žmoniškai viską paaiškino paskaičiavo Ir štai jau turiu elektroninę knygos versiją bei šviežiai atspausdintą popierinę knygą. Pagaliau aš pilnavertis rašytojas. 🙂
Atidžiai ieškokite spaustuvės. Lyginti neturiu su kuo bet aš knygą spausdinau Ridsales spaustuvėje. Jei šį tekstą perskaitys spaustuvių atstovai, tai žinokite, kad mandagus, bendravimas, nuoširdus rūpestis savo klientais yra svarbiausia.
P.S. Girdėjau, kad Lenkijoje galima knygas atsispausdinti pigiau. Tačiau neturiu jokių kontaktų. Tik girdėjau.
Susikūriau platinimo kanalus
Na o dabar lengvoji dalis. 🙂 Knygą jau turiu, o bet tačiau, kaip aš ją parduosiu? Kreipiausi į vieną didžiausių internetinių knygynų ir paklausiau ar jie galėtų priimti mano knygą į savo virtualias lentynas. Gavau atsakymą, kad jie neima knygų iš autorių. Pasiūlė kreiptis į platintojus. Į tarpininkus. „Hmm ir kam jis man?” pagalvojau.
Kadangi jau buvau sukūręs reprezentacinį tinklapį, sau kaip autoriui, tai nusprendžiau jį šiek tiek patobulinti ir integruoti jame parduotuvės funkciją. Su tuo susitvarkyti man padėjo Monika. Ačiū tau. 🙂
Šalia to gerokai iki knygos užbaigimo susikūriau visą eilę socialinių tinklų paskyrų ir pradėjau kaupti potencialius mano knygos skaitytojus. Ateityje apie tai planuoju parašyti išsamiau.
Klausimai jums:
1. Ar neprailgo laikas skaitant šį tekstą? Ne per daug prirašyta? O gal kaip tik per mažai ir norite išsamesnių aprašymų?
2. Apie kurį knygos leidybos elementą norėtumėte išgirsti smulkiau mano kitame įraše? Palikite savo komentarus su savo pastabomis po šiuo įrašu ir padėkite man susiorientuoti kur link toliau turėčiau rašyti. Taip padėsite man tobulėti.
Viskas. Pabaiga. Bus daugiau. 🙂
7 komentarai apie “SAVILAIDA 1. Kaip aš išleidau knygą”
Labai,labai ačiū už pasidalijimą. Naudinga ir informatyvu. Nekantriai laukiu tęsinio 🙂.
Sveikas👋. Ačiū už puikų įrašą 🌺. Tikrai nebuvo per ilgas, gal net taip įtraukė tie pašmaikštavimai, kad per greitai pasibaigė 🤭.
Mane domintų, kad plačiau papasakotum apie bendradarbiavimo su spaustuve etapą 😉.
Pirmiausia noriu padėkoti. Skaityti įdomu, labai naudingi patarimai, nei kiek neprailgo, norėtųsi daugiau ir išsamiau: apie viršelį, apie bendradarbiavimą su spaustuve. Labai lauksiu tęsinio apie platinimo kanalaus.
Labukas, kito rašytojo patirtis leidžiant savo pirmąją knygą – labai naudingas ir geras dalykas. Aš taip pat ruošiuosi „pirmam blynui” ir baisiai bijau bei nerimauju. Mano manymu, rašyti, t.y. kurti – malonumas, o rūpintis leidybos klausimas – galvos skausmas, ypač jei neturi pagalbos iš šalies. Jei neskaičiuotum, žmogus, finansų, tai ir rūpesčių nebūtų – numetei bet kuriai leidyklai ir tiek bėdos: jie viską sutvarko, atsižvelgdami į tavo poreikius. Bet kaip taisyklė, kūrėjai – dažniausiai biedni 🙂 O argi menininkas gali rūpintis finansais? Jam tik kūryba galvoj! Ir štai čia išlenda pirmieji sunkumai…
Kur eiti prašyti paramos, kieno prašyti ir kaip? Juk tam verslininkui mano rašoma knyga gali būti visai neįdomi. Ir taip nesinori kaulyti… O juk tai pirmas žingsnis beldžiantis į leidyklą: turi iš anksto žinoti, kiek maždaug kaštuos tavo darbas. O jei nesurinksi tos sumos, tai knyga ir liks užstrigusi pas leidėjus…
Aš pati šiek tiek apsiklausinėjusi, radau dvi finansų klausimu ( ir ne tik) padoresnes leidyklas: jūsų minėtą Ridsales ir Printėja iš Kaišiadorių. Ir vieni, ir antri maloniai padeda, skirtumas tik, kad Ridsales sutinka spausdinti visiškai nekoregavę teksto, kas man buvo itin didelė naujiena. Bet savo redaktorius turi visos leidyklos ir va, man iškyla klausimas – ar ieškoti atskirai redaktoriaus, ar imti leidyklos siūlomą? Aš tikriausiai vėl remčiausi į finansus, tad norėčiau sužinoti ir Vestos kontaktus 🙂
Platinimo klausimas – man visiškas kosmosas. Žinoma, kad norėtųsi dar kažkiek ir užsidirbti iš savo knygos, bent jau tolesnio rašymo eigai. Man asmeniškai labai patinka knygų pristatymai bibliotekose, ar kaip dabar madinga, ir kitose vietose – knygynai, kavinukės, vasaros metu – skverai. Jūsų, Aitvarai, atveju, gal visai šaunus pristatymas būtų surengtas ant piliakalnio, nes rašote mitologinėm temom. Tai nauja ir įdomiau nei įprasta, intriguoja. O piliakalnių būna ir šalia miesto, kur galima ir pėsčiom, ir taxi atlėkt. Nebūtina trenktis Į Šatriją ar Medvėgalį. Man patinktų bendrauti su skaitytojais, gyvai papasakoti apie rašymą, turinį, kažkiek apie save, nes žmogui gi įdomu pamatyti autorių. Ir tuo pačiu pristatymuose dažnai žmonės knygų įsigyja su autoriaus parašu 🙂
Štai tiek trumpai 🙂 apie jūsų prisistatymą ir patarimus. Noriu pasakyti, jog jie labai naudingi pradedančiam rašytojui ir nieko nenusimanančiam savilaidos klausimais 🙂 Skaitymo etapas nė kiek neprailgo, nes kiekviena tokia pradžios patirtis – neįkainojama vertybė. Ačiū 🙂
Ohoho… Jūrate, iš kart matau, kad jus rašytoja. 🙂 Pabandysiu atsakyti į jūsų komentarus.
Pirmas blynas vistiek bus. Ar jūs nerimausite ar ne. Tad nustokite nerimauti ir pradėkite džiaugtis tuo ką padarėte. 🙂 Juk jūs parašėte savo pirmąją knygą. Tai nuostabu. Pažvelkite atgal. Kokį didelį darbą jūs nudirbote. Fantastika. Nuoširdžiai sveikinu jus tapus rašytoja.
Dėl išleidimo taip. Sutinku. Sunku. Tačiau viskas padaroma. Svarbiausia neapsižioti per daug. Susiskirstykite leidybos procesą į daug mažesnių dalių – Į plytas. Ir iš lėto dėkite jas vieną šalia kitos, vieną ant kitos ir ateis laikas kai jūsų plytos sudarys sieną. Aš pasidarau sąrašą darbų kuriuos reikia atlikti ir po truputi juos darau. Dienai užsirašau penkis nedidelius darbus kuriuos turiu padaryti ir darau. Ne visada pavyksta atlikti visus iš sarašo tai juos, be jokios sąžinės graužaties, perkeliu į kitą dieną. Vieną dieną nuveikiu mažiau, kitą dieną daugiau, bet visada padarau nors mažyti veiksmą susijusi su mano didžiuoju tikslu. Va ir dabar aš atsakau į jūsų komentarą. Vakar pasižymėjau, kad turiu atsakyti, o šiandien jau atsakau. 🙂
Nemanau , kad kažkas svetimas puls jums pilti po kojomis maišus su pinigais, kad jūs išleistumėte knygą. Jei jau leidyklos atsisakė jūsų knygą išleisti, tai teks pačiai pasipurtyti. Ir tai jau visiškai priklauso nuo jūsų noro. Kaip stipriai jūs norite turėti knygą? Aš kiekvieną mėnesį atsidedu tam tikrą pinigų sumą ir iš jos organizuoju visus su knygos leidyba susijusius darbus. Po truputi, po nedaug, tačiau pirmyn. Jums tiesiog reikia susitaikyti su mintimi, kad turėsite tai padaryti. Aš irgi mieliau rašyčiau knygas, nedirbčiau ir neužsiimčiau knygos leidybos ir platinimo reikalais. Deja suprantu, kad be darbo, be socialinių tinklų, tinklapio, pardavimo platformos ir begalės kitų dalykų aš nesugebėsiu pragyventi. Turiu tikslą gyventi iš knygų rašymo. Noriu nuo ryto įki vakaro skirti savo laiką tam kas man patinka ir suteikia sparnus. Tačiau viskas turi savo kainą. Pyragų nebus be noragų. Berods taip mūsų senoliai sakydavo. Oi kokie gudrų žmonės būvo. Nors tai ir nemalonus užsiėmimas, tačiau leidybos reikalus jums reikės susitvarkyti pačiai. Platesnę savo patirtį šioje srityje kada nors vėliau aprašysiu. Kai liks laiko nuo visų kitų veiklų ir reikalų. 🙂
Išduosiu paslaptį. Išleisti 100 vnt. knygų jums kainuos apie 1000 eurų. Kaina labai priklauso nuo knygos formato ir dar keliolikos dalykų. 🙂 Taigi finansų atžvilgiu tai nėra kažkas neįmanomo. Metus laiko atsidedate po 100 eurų kas mėnesį ir metų gale jau turite gyvą knygą savo rankose. 🙂
Dėl redagavimo leidyklose nelabai ką žinau. Ir dėl Ridsales nežinau. Jų net neklausiau, nes turėjau redaguotą knygą.
Savo įraše atnaujinau nuorodas tad Vestos kontaktus jau turite. 🙂
Dėl knygų pristatymų tai aš neturiu tikslo pristatinėti savo knygų bibliotekose ar kažkur kitur. Nesiekiu viešumo. Bent jau šiuo metu. Pats specialiai neorganizuoju pristatymų, tačiau jeigu kas pakviečia – sudalyvauju. Su piliakalniais mintį pasilaikysiu ateičiai. Gal kada prireiks. Negali žinoti. Didelis jums dėkui už mintį. 🙂
Kas liečia parašus tai knygas su mano parašu ir palinkėjimu galite užsisakyti mano tinklapyje. Mielai pasirašysiu. 🙂 Visai nebūtina dėl to kažkur važiuoti ir lipti ant piliakalnio. 🙂
Smagu, kad mano rašliava jums patiko. 🙂 Kartas nuo kartu užsuksiu čia ir paliksiu kokį nors savo atradimą. 🙂
Ačiū, kad skaitote. Skaitantys žmonės yra gražūs.
Ačiū, kad rašote.
Labai dėkui už pasidalinimą patirtimi. Turiu konkretų klausimą – ar teko domėtis „print on demand” galimybe? T.y., pardavinėti be stock’o, kad leidykla spausdintų tik esant užsakymui. Man labai įdomu ar kažkas teikia panašias paslaugas Lietuvoje.
Prisiminiau dar kelis klausimas, tai visgi turiu daugiau nei vieną 🙂 Ar svarstei apie savo knygos audiobook versiją? Ar leidžiant digital formatu lietuviški internetiniai knygynai irgi neima knygų tiesiai iš autorių? Logiškai mąstant toks roadblock’as turėtų būti tik leidžiant fizines kopijas, bet niekad negali žinoti…
Esu parašęs knygą, šiuo metu rašau antrą dalį ir svarstau apie skirtingas leidimo galimybes. Dar kartą dėkui už pasidalinimą patirtimi!
Ai, visgi turiu dar vieną, jau paskutinį klausimą – ar negalvoji apie vertimų į kitas kalbas užsakymą?
Dabar jau tikrai viskas 🙂 Sveikinu išleidus pirmąją knygą ir tikiuosi, jog viskas gerai seksis ir su tolimesnėmis 9!
Sveiki, Kasparai,
Džiugu, kad mano patirtis jums yra naudinga. Klausimų matau užderėjo nemenkai. 🙂 Pabandysiu atsakyti.
„Print on demand” galimybe nesidomėjau. Asmeniškai neteko girdėti, kad kuri nors spaustuvė Lietuvoje teiktų tokias paslaugas. Net pačiam pasidarė smalsu. Nors iš patirties su spaustuvėmis labai abejočiau, jog taip kas nors daro. Kad atspausdintų knygas man teko laukti apie mėnesį. Yra eilės. Mažiausias tiražas spausdinimui buvo 100 knygų kietais viršeliais. Minkštais dar didesnis kiekis. Labai abejoju, kad kuri nors spaustuvė spausdins dvi ar tris knygas, nekalbu jau apie vieną knygos egzempliorių, pagal jūsų skaitytojo užsakymą.
Knygos audio versija tikrai bus. Tai tik laiko klausimas. Kaupiu tam resursus. Įgarsinti knygą gana nepigus reikalas.
Savo knygos elektroninės versijos atskirai elektroniniams knygynams nesiūliau. 🙂 Man elektroninė knygos verija asocijuojasi su priedu. Pasiūlai fizinę knygą, o kai patvirtina, kad prekiaus, papildomai pasiūlai elektroninę versiją. Be to turiu tinklalapį, kuriame pats galiu prekiauti elektroninėmis knygomis. Dėkoju už mintį. Apmastysiu ją. Gal ir nebloga mintis pasiūlyti tik elektroninę knygos versiją.
Apie knygos vertimą į anglų kalbą taip pat galvoju, tačiau tai kainuoja dar daugiau negu knygos įgarsinimas. Viskam savas laikas. Ateis laikas ir knygos vertimui. 🙂
Gali man parašyti į Instagramą ar Faceboką ten plačiau galėsime padiskutuoti apie galimybes. Pasidalinsiu tuo ką esu sukaupęs.
Ačiū labai už sveikinimus. 🙂 Lipdamas į savilaidos galerą nelabai supratau kur lipu. 🙂 Ir tai labai gerai. 🙂 Nes jei būčiau žinojęs kiek leidybos reikalai suvalgo laiko ir jėgų, būčiau gerokai pagalvojęs. 🙂 Laiko rašymui dramatiškai sumažėjo. Tad su tom 9 knygom dabar jau visai nebeaišku. Jos tikrai bus. Tuo neabejoju. Tik va su laiko ribomis jau darosi nebeaišku. 🙂